Учениците от VIII А клас проведоха часа по изобразително изкуство на тема: „Технологии в изящните изкуства – живопис, графика, скулптура – художествена практика“ в Смолянската художествена галерия. Целта на изнесения урок бе учениците да се запознаят с основни живописни и графични техники, използвани от известни автори на художествени произведения, както и да разгледат скулптурни фигури с релефни форми.
С голям интерес учениците разгледаха творбите на известни български художници, както и гостуващата художествена изложба на Атанас Михов и Патрики Сандев „Съмишленици“. Откроиха се ученици, които споделиха впечатленията си от скулптурите на Орфей, графиките на родопски къщи, както и от наблюдаваните природни пейзажи.
Часът бе осъществен по НП „Осигуряване на съвременна образователна среда”, модул „Културните институции като образователна среда".