ПГ по техника и технологии - "Христо Ботев"
Да учим днес, за да успеем утре!

Посещение на музей „Ласло Наги“

По Национален проект „Културните институции като образователна среда“ ученици от 10 клас посетиха музей „Ласло Наги“, поместен в „Гьорджевата Къща", обявена за паметник на родопската архитектура. Посещението бе свързано с тема по изобразително изкуство „Музеи за съвременно изкуството“, разглеждана в обучението. Десетокласниците изслушаха беседа, посветена на историята на къщата музей и творчеството на унгарския поет, преводач и художник Ласло Наги, който, посещавайки град Смолян, мечтаел да прекара живота си в родопското ни градче. Учениците разгледаха запазените ръкописи и преводи, личните вещи и снимки на художника, поместени в къщата музей, изгледаха късометражен филм, посветен на Ласло Наги. Останаха впечатлени от факта, че унгарецът Ласло Наги превежда български песни и поезия на сънародниците си и така нашето творчество стига до Унгария. Това е началото на поредица от планирани посещения по проекта.