ПГ по техника и технологии - "Христо Ботев"
Да учим днес, за да успеем утре!

Посещение на Националния политехнически музей в гр. София

Две групи ученици, придружени от учители, имаха възможност да посетят Националния политехнически музей в гр. София. Пътуването с образователна цел бе приятно и емоционално.

Учениците останаха впечатлени от запазените експонати, свързани с живота и научните постижения на известни личности, оставили трайни следи в българската наука и техника. С особен интерес разгледаха съхранените колекции в областта на битовата техника, транспорта, изчислителната техника, музиката, звукозаписа, кинотехниката, фото техниката, оптиката, съобщителната техника. Изслушаха историята за създаването на първите автомобили, велосипеди и мотоциклети, изчислителните и електронно-изчислителните машини, пишещите машини, шевните машини, физичните и геодезически уреди.

След разглеждане на богатия фонд в музея учениците посетиха залата за демонстрации по физика, където взеха участие в демонстрацията на основни физични закони, използвани в механиката, оптиката, магнетизма, електричеството, трептенията и вълните.

Отвори във Facebook